Om oss

Husjuristerna i Göteborg AB bildades år 2010. Vår affärsidé är att erbjuda en heltäckande, personlig ekonomisk förvaltning av fastigheter och kvalificerad juridisk rådgivning inom fastighetsrätten.

Delägarna Johanna Albrektson och Annette Olanders har som intention att driva företaget på ett framgångsrikt sätt för våra kunder och anställda.

Våra kunder är främst fastighetsägare, huvudsakligen bostadsrättsföreningar, men även bostadsrättshavare och hyresgäster.

Kontoret är centralt beläget vid Vasaplatsen i Göteborg.

KONTAKTA OSS

Johanna albrektson

Johanna Albrektson

jur kand

0767-71 60 22

albrektson@husjuristerna.se

Annette olanders

Annette Olanders

jur kand

0767-71 60 23

olanders@husjuristerna.se

Susie w xfeldt

Susie Wäxfeldt

jur assistent

0767-71 60 21

waxfeldt@husjuristerna.se

Sandra larsson

Sandra Larsson

redovisningskonsult

0722-03 30 71

larsson@husjuristerna.se

Marie rehnberg

Marie Rehnberg

redovisningskonsult

0767-86 40 22

rehnberg@husjuristerna.se

Jeanette axelsson

Jeanette Axelsson

jur kand

0763-41 03 22

axelsson@husjuristerna.se

Dsc 0638

Krister Andersson

redovisningskonsult, gruppchef ekonomisk förvaltning

0767-86 60 24

andersson@husjuristerna.se

Dsc 0599

Margaretha Bodén

redovisningskonsult

0767-70 11 43

boden@husjuristerna.se

Dsc 0644

Lisa Wallin

redovisningskonsult

0703-43 21 64

wallin@husjuristerna.se

Dsc 0622

Caroline Wahlberg

redovisningskonsult

0767-86 60 70

wahlberg@husjuristerna.se

Sk rmavbild 2016 09 15 kl. 14.25.35

Kjell Göransson

redovisningskonsult

0767-71 60 41

goransson@husjuristerna.se